| User | Muthulica |
| Upload Date | January 11 2024 12:53 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M GAMING X AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M GAMING X AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6582 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2774 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2683
385.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2613
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2736
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2701
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2680
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2619
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2665
213.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2701
83.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2702
80.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3496
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3130
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2637
202.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2677
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3353
33.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2642
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2908
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16534 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10468
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19699
118.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20187
413.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21002
484.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21405
290.5 images/sec |
|
|
Clang
|
25196
124.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3563
285.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25526
790.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10186
304.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16151
66.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23998
746.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17401
1.34 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16205
475.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15008
148.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29431
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20641
653.5 Kpixels/sec |