| User | Muthulica |
| Upload Date | January 11 2024 11:21 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M GAMING X AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M GAMING X AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6582 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2800 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2713
389.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2671
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2777
56.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2786
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2698
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2653
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2659
212.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2725
84.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2734
81.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3512
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3169
98.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2652
203.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2695
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3322
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2637
2.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2912
92.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10502
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19855
119.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19556
400.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20822
480.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21011
285.1 images/sec |
|
|
Clang
|
24706
121.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3546
284.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25317
784.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10386
310.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15893
65.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24481
761.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17848
1.37 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16282
477.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14932
148.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28268
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19588
620.2 Kpixels/sec |