| User | Broadbrah |
| Upload Date | January 11 2024 03:35 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Transfer Rate | 5600 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2913 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2758
396.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2560
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2856
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2872
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2890
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2757
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2741
219.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2884
89.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2941
88.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3749
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3470
108.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2628
202.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2877
84.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3427
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2788
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3118
98.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20328 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10808
1.52 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24846
149.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22748
465.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23342
538.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27776
377.0 images/sec |
|
|
Clang
|
39872
196.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3728
298.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41209
1.25 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10770
322.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19117
79.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27537
856.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23573
1.81 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19871
583.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15957
158.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49304
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24121
763.7 Kpixels/sec |