| User | rotarybeats |
| Upload Date | January 10 2024 05:21 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9530 |
| Motherboard | Dell Inc. 0N92RM |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2053 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1971
283.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1929
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2060
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2023
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1969
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1883
9.27 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1921
153.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1985
61.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1971
59.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2596
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2383
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1909
146.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2031
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2644
26.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1928
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2197
69.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10884 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7106
1020.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12245
73.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13656
279.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12053
278.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10617
144.1 images/sec |
|
|
Clang
|
17727
87.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2474
198.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18679
578.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7570
226.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12022
49.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16571
515.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10612
815.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11678
342.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10140
100.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16238
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14563
461.1 Kpixels/sec |