| User | Mochcin |
| Upload Date | January 10 2024 04:15 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 I AORUS PRO WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 I AORUS PRO WIFI |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4849 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2240 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2373
340.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2097
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2305
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2199
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2056
27.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2179
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2119
169.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2275
70.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1231
36.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3073
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3119
97.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2301
176.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2643
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2823
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2050
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2482
78.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11081 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7419
1.04 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14274
86.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10522
215.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14404
332.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13641
185.1 images/sec |
|
|
Clang
|
17014
83.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2793
223.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19134
592.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5264
157.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12507
51.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15470
481.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13318
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11930
350.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8372
83.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21958
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12886
408.0 Kpixels/sec |