| User | Ulfenox |
| Upload Date | January 10 2024 08:20 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B760M-P (MS-7E02) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 7182 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2704 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2628
377.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2625
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2805
57.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2783
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2531
34.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2497
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2587
207.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2474
76.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2555
76.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3345
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3010
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2654
204.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2599
76.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3452
34.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2436
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2903
91.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17813 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12285
1.72 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20897
125.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22140
453.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21104
486.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22651
307.4 images/sec |
|
|
Clang
|
26490
130.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3468
277.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26024
806.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11439
342.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17567
72.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28049
872.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19231
1.48 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17966
527.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17626
174.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30656
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22308
706.3 Kpixels/sec |