| User | MindLogic |
| Upload Date | January 09 2024 08:58 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming A15 FA506IU_TUF566IU |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FA506IU |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4289 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1578 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1751
251.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1680
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1516
31.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1673
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1538
20.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1603
7.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1315
105.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1669
51.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
860
25.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2217
9.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2187
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1235
95.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1696
49.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1894
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1642
1.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1728
54.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7190 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3607
517.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8204
49.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6783
138.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9244
213.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9184
124.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11373
56.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1668
133.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13967
432.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3387
101.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8927
36.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10745
334.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7655
588.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8817
258.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6110
60.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16094
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8969
284.0 Kpixels/sec |