| User | covetldx |
| Upload Date | January 09 2024 03:03 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 17-cn1xxx |
| Motherboard | HP 89B7 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1155G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4507 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 12.00 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1804 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1684
241.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1591
9.59 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1868
38.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1938
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1929
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1910
9.41 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1832
146.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1554
48.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1763
52.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2197
9.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2123
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1394
107.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1806
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2051
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1523
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2018
63.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4789 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2321
333.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5964
35.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4419
90.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6574
151.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6190
84.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6872
33.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2288
183.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6284
194.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3146
94.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5839
24.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6644
206.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4509
346.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5215
153.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3840
38.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6323
6.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5673
179.6 Kpixels/sec |