| User | saehwan |
| Upload Date | November 27 2023 03:46 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450M/ac |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4190 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2998 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1637 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1855
266.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1802
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1563
32.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1690
39.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1495
20.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1688
8.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1363
109.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1690
52.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
874
26.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2291
9.48 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2298
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1730
133.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1658
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1901
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1573
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1732
54.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7091 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4662
669.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9820
59.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7128
145.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8445
194.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9057
122.9 images/sec |
|
|
Clang
|
11682
57.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1673
134.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11485
355.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3389
101.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8545
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9850
306.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8729
671.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7165
210.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5540
55.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12767
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8512
269.5 Kpixels/sec |