| User | racerboyflyboy |
| Upload Date | November 27 2023 02:41 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5530 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GT7NV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13650HX |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2509 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2405
345.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2319
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2488
50.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2471
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2443
33.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2345
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2437
195.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2481
76.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2482
74.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3167
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2894
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2285
175.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2362
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2974
29.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2420
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2672
84.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13455 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7772
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14934
90.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14674
300.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16453
379.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17218
233.7 images/sec |
|
|
Clang
|
22049
108.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3134
251.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23246
720.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7851
234.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13726
56.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18686
581.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15008
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14232
417.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11667
115.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26465
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16479
521.8 Kpixels/sec |