| User | racerboyflyboy |
| Upload Date | November 27 2023 02:34 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5530 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GT7NV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13650HX |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2479 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2463
353.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2239
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2392
49.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2433
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2433
33.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2340
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2415
193.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2462
76.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2439
73.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3186
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2740
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2314
177.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2451
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2957
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2367
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2511
79.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13545 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7773
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15497
93.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15185
310.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16683
384.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16909
229.5 images/sec |
|
|
Clang
|
22526
110.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3112
249.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23010
713.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7940
237.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14019
58.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19196
597.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15143
1.16 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13963
409.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11069
109.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27459
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16328
517.0 Kpixels/sec |