| User | Jethconnect |
| Upload Date | November 27 2023 01:33 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Area-51 R2 |
| Motherboard | Alienware 09G12C |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6850K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3990 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1315 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1334
191.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1499
9.03 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1488
30.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1450
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1044
14.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1437
7.08 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1179
94.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1481
45.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
494
14.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1676
6.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1989
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1206
92.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1396
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1669
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1402
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1500
47.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5908 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4007
575.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8446
50.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6540
133.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7782
179.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6014
81.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8494
41.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1430
114.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9071
281.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2327
69.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7136
29.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9866
307.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6127
471.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6478
190.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6381
63.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10276
9.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7705
244.0 Kpixels/sec |