| User | icoccimi |
| Upload Date | November 27 2023 06:56 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370N WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370N WIFI-CF |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8086K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4997 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1631 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1585
227.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1867
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1831
37.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1788
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1378
18.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1461
7.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1580
126.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1781
55.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
743
22.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2288
9.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2369
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1578
121.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1692
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2143
21.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1426
1.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1900
60.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6586 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3276
470.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8668
52.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7124
145.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8752
201.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7088
96.2 images/sec |
|
|
Clang
|
11130
54.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1925
154.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10907
338.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2769
82.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8801
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9843
306.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7581
582.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7191
211.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5622
55.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11223
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8271
261.9 Kpixels/sec |