| User | bhattner143 |
| Upload Date | November 27 2023 06:10 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z590 AORUS ELITE AX |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 167 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2666 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2203 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2088
299.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1923
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2036
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2297
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2246
30.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2153
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2048
164.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2279
70.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2104
63.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2699
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2886
89.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1669
128.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2145
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2821
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2111
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2390
75.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9459 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4790
687.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10775
64.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8833
180.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11687
269.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12253
166.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16646
82.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2754
220.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18075
560.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4872
145.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11719
48.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12566
391.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9979
767.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10313
302.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7097
70.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19964
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10503
332.6 Kpixels/sec |