| User | icoccimi |
| Upload Date | November 27 2023 04:58 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Manjaro Linux |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370N WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370N WIFI-CF |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8086K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 5.00 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.29 GB |
| Single-Core Score | 1576 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1555
223.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1822
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1781
36.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1910
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1240
16.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1794
8.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1634
130.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1457
45.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
699
20.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2329
9.64 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1827
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1575
121.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1680
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1771
17.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1482
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1720
54.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6481 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3071
441.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8793
53.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6480
132.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8982
207.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6708
91.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11899
58.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2012
161.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10575
327.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2751
82.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8590
35.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9158
285.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6840
525.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6648
195.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5808
57.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11984
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8306
263.0 Kpixels/sec |