| User | racerboyflyboy |
| Upload Date | November 27 2023 03:42 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Dell G15 5530 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GT7NV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13650HX |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2538 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2487
357.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2325
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2516
51.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2470
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2482
33.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2407
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2461
197.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2539
78.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2475
74.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3254
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2822
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2335
179.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2429
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2966
29.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2440
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2665
84.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13395 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7729
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15966
96.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15264
312.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16630
383.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17295
234.7 images/sec |
|
|
Clang
|
21641
106.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3145
251.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23225
719.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7896
236.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14195
58.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19023
592.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15430
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12889
378.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9850
97.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25836
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16008
506.8 Kpixels/sec |