| User | desdinovaa |
| Upload Date | November 27 2023 02:53 AM |
| Views | 3 |
| Notes | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Gentoo Linux |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 TOMAHAWK (MS-7B47) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.29 GB |
| Single-Core Score | 1594 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1388
199.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1800
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1813
37.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1809
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1274
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1879
9.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1624
130.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1532
47.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
710
21.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2368
9.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1927
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1467
112.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1707
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1814
18.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1562
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2071
65.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5809 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3294
473.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7081
42.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6747
138.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7760
179.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5774
78.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8931
44.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2102
168.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7880
244.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2759
82.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8630
35.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7557
235.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5683
437.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6308
185.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5786
57.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8182
7.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8104
256.6 Kpixels/sec |