| User | desdinovaa |
| Upload Date | November 27 2023 02:34 AM |
| Views | 3 |
| Notes | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Gentoo Linux |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 TOMAHAWK (MS-7B47) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.29 GB |
| Single-Core Score | 1599 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1409
202.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1826
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1808
37.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1862
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1267
17.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1880
9.26 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1629
130.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1531
47.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
717
21.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2278
9.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1930
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1451
111.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1720
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1838
18.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1555
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2065
65.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5656 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3136
450.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6927
41.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6655
136.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7463
172.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5622
76.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8199
40.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2073
166.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7358
228.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2668
79.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8767
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7593
236.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5396
414.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6404
187.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5920
58.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7930
7.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8074
255.7 Kpixels/sec |