| User | freddyperdok |
| Upload Date | November 27 2023 01:27 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ELITE |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4458 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2065 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2181
313.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2105
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2124
43.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1984
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1874
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1860
9.16 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1937
155.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2058
63.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1149
34.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2868
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2613
81.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2392
183.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2403
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2483
24.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1892
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2478
78.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6806
977.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12593
75.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8514
174.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11320
261.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12260
166.4 images/sec |
|
|
Clang
|
14145
69.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2416
193.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16719
518.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5525
165.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12036
49.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12164
378.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13640
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
10487
307.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5974
59.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20495
19.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10526
333.3 Kpixels/sec |