| User | scjamesm |
| Upload Date | November 27 2023 01:25 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Predator PHN16-71 |
| Motherboard | RPL Compass_RTX |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2377 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2260
324.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2172
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2242
45.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2327
53.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2166
29.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2249
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2329
186.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2400
74.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2432
72.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3196
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2869
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2231
171.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2289
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2666
26.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2234
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2567
81.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13719 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7254
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16535
99.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15583
319.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18001
415.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17231
233.9 images/sec |
|
|
Clang
|
25353
124.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3181
254.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24379
755.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7577
226.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11828
49.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18509
576.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14248
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13951
409.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10871
107.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30467
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17194
544.4 Kpixels/sec |