| User | TomGass2739 |
| Upload Date | November 26 2023 11:22 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 81DM |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8550U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.99 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3989 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1250 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1253
180.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1499
9.03 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1373
28.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1429
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1056
14.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1486
7.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1110
88.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1251
38.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
516
15.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1666
6.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2003
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1179
90.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1164
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1725
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1028
995.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1371
43.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2961 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1650
237.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3900
23.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3412
69.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3868
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2656
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3686
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1150
92.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3867
119.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1215
36.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4159
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4897
152.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2993
230.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3534
103.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2702
26.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5967
5.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4100
129.8 Kpixels/sec |