| User | benjaminjob |
| Upload Date | November 26 2023 11:10 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) |
| Power Plan | Power saver |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4202 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 40.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1758
252.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1487
8.96 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1690
34.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1709
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1689
22.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1696
8.35 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1611
129.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1818
56.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
994
29.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2479
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2424
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1641
126.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2067
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2004
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1678
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1825
57.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6623 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4755
682.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7835
47.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5918
121.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7432
171.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8521
115.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9161
45.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2194
175.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10637
329.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3519
105.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9051
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8855
275.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7430
571.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7148
209.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4602
45.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12545
12.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7724
244.6 Kpixels/sec |