| User | Theodor |
| Upload Date | November 26 2023 11:02 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited Venus series |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd F7BSC |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7940HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5149 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2635 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2774
398.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2240
13.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2624
53.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2412
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2707
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2575
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2607
208.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2483
76.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2584
77.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3313
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3135
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2523
193.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2923
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3058
30.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2267
2.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2511
79.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13326 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9318
1.31 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14873
89.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13052
267.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17342
399.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17203
233.5 images/sec |
|
|
Clang
|
22015
108.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3260
261.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20549
636.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8120
243.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14945
61.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19208
597.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13825
1.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14654
430.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10028
99.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23329
22.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15468
489.8 Kpixels/sec |