| User | freddyperdok |
| Upload Date | November 26 2023 10:54 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ELITE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS ELITE |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4356 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1724 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1977
283.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1838
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1705
34.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1739
40.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1560
21.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1731
8.53 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1421
113.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1737
53.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
935
28.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2409
9.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2356
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1875
144.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1756
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2118
21.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1671
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1857
58.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8953 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5885
845.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11941
71.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9459
193.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11897
274.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11398
154.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14914
73.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1800
144.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14754
457.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4290
128.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9170
37.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13335
415.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11187
860.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9372
275.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6936
68.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17040
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10864
344.0 Kpixels/sec |