| User | Theodor |
| Upload Date | November 26 2023 10:35 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited Venus series |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co.,Ltd F7BSC |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7940HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5149 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2631 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2826
405.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2274
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2587
53.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2398
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2703
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2576
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2588
207.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2463
76.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2595
77.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3305
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3140
97.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2499
192.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2897
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3071
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2243
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2506
79.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13294 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9352
1.31 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15160
91.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12903
264.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16786
387.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17769
241.2 images/sec |
|
|
Clang
|
21900
107.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3302
264.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20702
641.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8110
242.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14907
61.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18800
585.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13186
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14771
433.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9797
97.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23865
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15170
480.3 Kpixels/sec |