| User | desdinovaa |
| Upload Date | November 26 2023 10:17 PM |
| Views | 3 |
| Notes | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 TOMAHAWK (MS-7B47) |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4300 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3000 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1532 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1420
203.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1600
9.64 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1634
33.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1682
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1255
17.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1512
7.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1378
110.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1683
52.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
716
21.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2172
8.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2332
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1409
108.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1676
49.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2211
21.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1398
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1852
58.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5819 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3483
500.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6902
41.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6708
137.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7996
184.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6170
83.7 images/sec |
|
|
Clang
|
7228
35.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1819
145.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8456
262.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2800
83.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8807
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9255
288.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5585
429.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6676
195.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6609
65.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7564
7.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7572
239.8 Kpixels/sec |