| User | desdinovaa |
| Upload Date | November 26 2023 10:04 PM |
| Views | 3 |
| Notes | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Arch Linux |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 TOMAHAWK (MS-7B47) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.29 GB |
| Single-Core Score | 1753 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1638
235.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2215
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1920
39.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1906
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1287
17.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1939
9.55 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1686
135.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1861
57.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
724
21.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2369
9.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2389
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1706
131.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1793
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2528
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1577
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2123
67.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7142 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4440
637.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9668
58.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7592
155.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9904
228.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6785
92.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10649
52.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2186
175.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10360
321.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3172
94.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10895
45.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10186
317.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7344
564.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7953
233.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7729
76.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9492
9.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9198
291.2 Kpixels/sec |