| User | desdinovaa |
| Upload Date | November 26 2023 09:43 PM |
| Views | 3 |
| Notes | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Gentoo Linux |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B47 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370 TOMAHAWK (MS-7B47) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.29 GB |
| Single-Core Score | 1605 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1457
209.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1860
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1832
37.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1822
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1265
17.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1897
9.34 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1606
128.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1536
47.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
712
21.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2316
9.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1922
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1476
113.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1720
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1827
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1551
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2071
65.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5865 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3256
467.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7242
43.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6842
140.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8022
185.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5941
80.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8597
42.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2061
165.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7919
245.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2766
82.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8420
34.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7660
238.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5909
454.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6444
189.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6119
60.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8610
8.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7948
251.7 Kpixels/sec |