| User | slongeard |
| Upload Date | November 26 2023 08:15 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4199 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1539 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1748
251.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1571
9.46 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1419
29.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1569
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1465
19.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1611
7.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1332
106.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1649
51.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
874
26.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2248
9.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2097
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1442
110.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1593
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1661
16.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1600
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1595
50.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8638 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4295
616.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12598
75.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6583
134.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8213
189.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10571
143.5 images/sec |
|
|
Clang
|
25564
125.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1692
135.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25265
782.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3706
110.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7404
30.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9680
301.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12864
989.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9277
272.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4762
47.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31009
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8500
269.1 Kpixels/sec |