| User | scjamesm |
| Upload Date | November 26 2023 07:42 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VI HERO (WI-FI AC) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4995 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2286 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2427
348.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2171
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2333
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2246
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2086
28.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2228
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2136
171.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2317
71.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1241
37.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3117
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3170
98.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2557
196.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2669
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2826
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2088
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2507
79.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13530 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7900
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17849
107.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10929
223.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16117
371.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17372
235.8 images/sec |
|
|
Clang
|
31204
153.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2853
228.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33935
1.03 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
5962
178.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11177
46.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15752
490.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16486
1.27 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14055
412.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8591
85.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43416
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14355
454.5 Kpixels/sec |