| User | scjamesm |
| Upload Date | November 26 2023 05:39 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Predator PHN16-71 |
| Motherboard | RPL Compass_RTX |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700HX |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2567 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2477
355.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2408
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2459
50.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2555
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2491
33.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2480
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2514
201.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2475
76.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2419
72.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3224
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2813
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2489
191.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2489
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3120
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2444
2.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2752
87.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14061 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7391
1.04 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18379
110.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15299
313.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17955
414.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18499
251.1 images/sec |
|
|
Clang
|
25285
124.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3163
253.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24146
748.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7664
229.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13169
54.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18410
572.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15485
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14479
424.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11093
110.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30847
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17108
541.7 Kpixels/sec |