| User | scjamesm |
| Upload Date | November 26 2023 05:17 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR VI HERO (WI-FI AC) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5144 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2299 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2537
364.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2194
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2384
48.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2300
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2135
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2300
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2198
176.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2377
73.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1272
38.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2960
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3054
95.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2457
188.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2568
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2615
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2097
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2551
80.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12746 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7976
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17231
103.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10620
217.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15524
358.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17268
234.4 images/sec |
|
|
Clang
|
29827
146.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2944
235.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32322
1001.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5413
162.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6045
25.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15778
491.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15893
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13114
384.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8498
84.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39991
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14213
450.0 Kpixels/sec |