| User | fors-major |
| Upload Date | November 26 2023 04:53 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UX3404VC |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3404VC |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.63 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1291 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1220
175.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1267
7.63 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1130
23.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1278
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1247
16.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1218
6.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1241
99.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1256
38.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1262
37.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1664
6.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1566
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1171
90.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1247
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1630
16.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1211
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1426
45.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6255 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4171
599.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6627
39.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5008
102.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7393
170.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6691
90.8 images/sec |
|
|
Clang
|
11205
55.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1558
124.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10979
340.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4188
125.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6931
28.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10043
312.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5473
420.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6129
179.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7529
74.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10230
9.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8598
272.2 Kpixels/sec |