| User | nebuladust |
| Upload Date | November 26 2023 02:52 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock Z77 Pro3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3570K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3799 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 1332 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 674 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1054
151.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1309
7.89 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1072
21.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1180
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
273
3.70 images/sec |
|
|
Clang
|
1079
5.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1045
83.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1096
33.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
66
1.98 images/sec |
|
|
Background Blur
|
597
2.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
910
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
864
66.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
666
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
421
4.18 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
898
869.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
345
10.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1901 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1785
256.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3776
22.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2785
57.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3688
85.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
938
12.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3607
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1306
104.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3850
119.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
223
6.68 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1970
8.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2774
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2646
203.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1963
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1114
11.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3219
3.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1192
37.7 Kpixels/sec |