| User | oleg_785 |
| Upload Date | November 26 2023 02:18 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 13.6.1 (Build 22G313) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2017) |
| Model ID | iMac18,3 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-BE088AF8C5EB4FA2 iMac18,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2400 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1459 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1352
194.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1623
9.78 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1497
30.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1602
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1200
16.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1675
8.25 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1359
108.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1446
44.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
682
20.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2225
9.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1931
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1394
107.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1563
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1687
16.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1394
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1866
59.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3030
435.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7049
42.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5310
108.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6597
152.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4678
63.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6802
33.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1732
138.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6544
202.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2123
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6851
28.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8024
249.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4990
383.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5421
159.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5163
51.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7083
6.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6628
209.9 Kpixels/sec |