| User | oleg_785 |
| Upload Date | November 26 2023 02:06 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Q170M-D3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Q170M-D3H-CF |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4000 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2134 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1357 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1215
174.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1467
8.84 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1410
28.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1428
32.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1143
15.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1457
7.18 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1350
108.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1505
46.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
614
18.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1877
7.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2039
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1217
93.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1459
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1891
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1177
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1632
51.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4592 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2645
379.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6172
37.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5328
109.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6298
145.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4736
64.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6422
31.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1594
127.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6335
196.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1940
58.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6154
25.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7590
236.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4496
345.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4853
142.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5109
50.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6280
6.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5776
182.9 Kpixels/sec |