| User | Zeek_McGee |
| Upload Date | November 26 2023 01:24 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 7405 2n1 |
| Motherboard | Dell Inc. 0XMJN6 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4163 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1451 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1654
237.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1515
9.13 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1334
27.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1499
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1417
19.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1568
7.72 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1275
102.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1636
50.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
775
23.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1982
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2082
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1208
92.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1432
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1600
15.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1485
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1541
48.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4758 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3014
432.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6215
37.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4342
88.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5500
126.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5482
74.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7391
36.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1547
123.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8455
262.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2203
65.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6435
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6449
200.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5800
445.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5000
146.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3267
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9133
8.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5431
172.0 Kpixels/sec |