| User | Zeek_McGee |
| Upload Date | November 26 2023 01:00 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 7405 2n1 |
| Motherboard | Dell Inc. 0XMJN6 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4139 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1436 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1590
228.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1490
8.98 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1239
25.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1483
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1368
18.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1559
7.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1255
100.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1604
49.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
767
23.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1964
8.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2073
64.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1198
92.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1482
43.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1684
16.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1553
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1575
49.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4698 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3009
432.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5546
33.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4255
87.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5755
132.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5456
74.1 images/sec |
|
|
Clang
|
7433
36.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1464
117.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8335
258.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2190
65.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6433
26.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6406
199.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5773
443.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5021
147.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3302
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8965
8.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5420
171.6 Kpixels/sec |