| User | Kirbbench |
| Upload Date | November 26 2023 12:05 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer P5QL PRO |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P5QL PRO |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Quad Q8400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 23 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.67 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 2664 MHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Yorkfield |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 798 MT/s |
| Type | DDR2 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 345 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
476
68.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
743
4.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
570
11.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
613
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
186
2.53 images/sec |
|
|
Clang
|
658
3.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
487
39.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
591
18.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
48
1.43 images/sec |
|
|
Background Blur
|
202
0.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
449
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
268
20.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
345
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
207
2.05 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
465
449.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
148
4.69 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 958 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
586
84.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1920
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1466
30.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1861
42.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
662
8.99 images/sec |
|
|
Clang
|
2267
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
566
45.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2201
68.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
169
5.07 images/sec |
|
|
Background Blur
|
716
2.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1432
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
659
50.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1019
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
618
6.13 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1783
1.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
584
18.5 Kpixels/sec |