| User | CHAITANYA_SUNDL |
| Upload Date | November 26 2023 11:15 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Aspire A515-45 |
| Motherboard | LN Calla_LC |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4038 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.36 GB |
| Transfer Rate | 3188 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1464 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1559
223.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1492
8.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1379
28.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1556
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1443
19.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1505
7.41 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1268
101.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1638
50.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
818
24.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2105
8.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1763
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1164
89.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1600
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1773
17.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1561
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1607
50.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4101 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2868
411.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6645
40.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4200
86.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5794
133.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4068
55.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4966
24.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1592
127.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5240
162.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1691
50.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4530
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6758
210.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4760
366.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4353
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4267
42.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5600
5.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4779
151.3 Kpixels/sec |