| User | kizerking74 |
| Upload Date | November 26 2023 10:14 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M DS3H-CF |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 2600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4215 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3324 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1325 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1820
261.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1752
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1429
29.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1506
34.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
994
13.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1413
6.96 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1180
94.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1475
45.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
474
14.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1299
5.38 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2014
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1458
112.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1351
39.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1415
14.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1407
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1364
43.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5308 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3232
464.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7447
44.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5420
111.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7268
167.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5319
72.2 images/sec |
|
|
Clang
|
9605
47.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1475
118.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9795
303.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1853
55.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5969
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7956
247.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6403
492.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5950
174.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4034
40.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10552
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6053
191.7 Kpixels/sec |