| User | slongeard |
| Upload Date | November 26 2023 09:43 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X570 AORUS MASTER |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4331 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 2398 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1526 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1727
248.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1584
9.55 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1298
26.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1577
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1466
19.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1625
8.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1324
106.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1675
51.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
832
24.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2212
9.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2092
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1420
109.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1594
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1672
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1654
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1588
50.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6832 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2625
377.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9150
55.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3851
78.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7101
163.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7690
104.4 images/sec |
|
|
Clang
|
23897
117.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1677
134.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23641
732.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2873
86.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5153
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7279
226.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12080
928.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7229
212.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3405
33.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31289
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6875
217.7 Kpixels/sec |