| User | di3go_vr |
| Upload Date | November 26 2023 07:40 AM |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X415EA_F415EA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X415EA |
| Power Plan | ASUS Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4201 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.70 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1702 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1555
223.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1297
7.81 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1743
35.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1818
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1744
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1671
8.23 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1578
126.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1784
55.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1815
54.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2137
8.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2241
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1305
100.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1623
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2177
21.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1408
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1862
59.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5008 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2675
384.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5510
33.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4984
102.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6419
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6470
87.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6699
33.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2098
168.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7738
239.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3237
96.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6211
25.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7078
220.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4356
334.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5163
151.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4619
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6798
6.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6162
195.1 Kpixels/sec |