| User | msbtt |
| Upload Date | November 26 2023 04:50 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Ally RC71L_RC71L |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. RC71L |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5063 MHz |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 9.71 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2554 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2646
380.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2098
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2370
48.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2332
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2644
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2665
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2594
207.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2533
78.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2631
78.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3233
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3065
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2391
183.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2913
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2609
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2307
2.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2321
73.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12042 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8457
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13132
79.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10715
219.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14691
338.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16159
219.3 images/sec |
|
|
Clang
|
20319
100.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3269
261.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19888
616.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7461
223.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12950
53.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17011
529.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12284
944.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12675
371.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9487
94.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21088
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13644
432.0 Kpixels/sec |