| User | brand175 |
| Upload Date | March 02 2023 03:20 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5689 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4798 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3062
439.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2702
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2859
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2769
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2939
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2945
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2894
231.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2775
86.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2894
86.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2513
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3401
105.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3070
236.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3281
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2953
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2602
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2448
77.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11204
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23075
139.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15774
322.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22679
523.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25816
350.4 images/sec |
|
|
Clang
|
43465
214.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3857
308.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
40337
1.22 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9564
286.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12747
52.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20930
651.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21051
1.62 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20654
606.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11266
111.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51425
49.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19478
616.7 Kpixels/sec |