| User | geekyop |
| Upload Date | November 26 2023 02:41 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C81 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B460 TOMAHAWK (MS-7C81) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4991 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1689 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1698
243.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1867
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1865
38.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1894
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1431
19.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1773
8.73 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1676
134.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1570
48.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
755
22.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2353
9.74 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2272
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1693
130.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1786
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2153
21.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1499
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2034
64.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7173 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2790
400.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10334
62.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6104
125.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9523
219.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8255
112.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14474
71.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2152
172.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15232
472.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2684
80.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9055
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7930
246.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10234
786.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8898
261.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5186
51.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16589
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7899
250.1 Kpixels/sec |