| User | Fletchable |
| Upload Date | November 26 2023 02:40 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus M16 GU603ZW_GU603ZW |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GU603ZW |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3790 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 39.70 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2316 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2250
323.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2125
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2314
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2267
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2267
30.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2222
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2245
179.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2281
70.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2216
66.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2939
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2579
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2179
167.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2269
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2707
26.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2237
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2408
76.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10233 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5560
798.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12393
74.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11933
244.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13833
319.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13178
178.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15503
76.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2882
230.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15836
490.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5847
175.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10512
43.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14151
440.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11718
901.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10476
307.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8204
81.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18662
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11298
357.7 Kpixels/sec |