| User | geekyop |
| Upload Date | November 26 2023 02:35 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C81 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B460 TOMAHAWK (MS-7C81) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4991 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1709 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1648
236.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1940
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1938
39.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1903
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1456
19.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1813
8.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1628
130.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1591
49.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
786
23.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2416
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2319
72.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1708
131.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1801
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2151
21.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1494
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2034
64.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2618
376.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9792
59.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5878
120.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9431
217.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7953
107.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14719
72.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2136
171.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14879
461.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2700
80.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8931
37.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8194
255.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9645
741.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8586
252.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5213
51.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15147
14.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7990
253.0 Kpixels/sec |