| User | LegacyOC |
| Upload Date | November 26 2023 12:45 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z690-F GAMING WIFI |
| Power Plan | QuickCpuScheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6200 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3210 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3089
443.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3036
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3179
65.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3187
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3097
42.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2989
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3014
241.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3047
94.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3153
94.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4082
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3846
119.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2904
223.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3130
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4035
40.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2958
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3434
108.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18651 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12116
1.70 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22486
135.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22476
460.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23265
536.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22688
307.9 images/sec |
|
|
Clang
|
29889
147.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3843
307.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28713
889.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11286
337.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18831
77.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27325
850.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20946
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18712
549.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17032
169.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33245
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22469
711.4 Kpixels/sec |