| User | akbrumley |
| Upload Date | November 25 2023 10:01 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | BIOSTAR Group A780L3G |
| Motherboard | BIOSTAR Group A780L3G |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Phenom II X6 1090T Black Edition |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 16 Model 10 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3599 MHz |
| Package | Socket AM3 (938) |
| Codename | Thuban |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1332 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 402 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
581
83.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
959
5.78 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
658
13.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
720
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
162
2.20 images/sec |
|
|
Clang
|
883
4.35 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
609
48.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
628
19.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
48
1.42 images/sec |
|
|
Background Blur
|
172
0.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
469
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
503
38.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
390
11.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
221
2.20 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
611
590.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
206
6.53 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1558 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1314
188.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3823
23.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2489
51.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3116
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
805
10.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4179
20.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
759
60.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3167
98.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
227
6.80 images/sec |
|
|
Background Blur
|
829
3.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1739
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2108
162.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1707
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
869
8.62 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3211
3.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1024
32.4 Kpixels/sec |